Przejdź do głównej zawartości

Dom, w którym ożywają wspomnienia

Jest na  Śląsku jedno takie miejsce, ważne dla mnie i dla mojego męża - Dom Rekolekcyjny w Jasionej, nazywany przez Gospodarzy Miejscem Ciszy i Modlitwy. Enklawa prostoty, jakby wyjęta z tego świata, z którą wiążą się różne wspomnienia, a każdy kolejny wyjazd dokłada do poprzednich nowe emocje. 
Zaczęłam odwiedzać Jasionę w trakcie studiów, burzliwie zastanawiałam się nad swoja drogą życiową, szukałam spokoju i odpowiedzi na różne pytania natury egzystencjalnej :-) Potem pojawił się Ł i pojechaliśmy razem. Mogę powiedzieć, że noc spędzona na rozmowie przy kominku była punktem zwrotnym naszej znajomości i jeszcze tego samego miesiąca zostaliśmy parą. 


W kolejnych latach jeździliśmy kilka razy do roku - na Weekendy Ciszy i wakacyjne rekolekcje z warsztatami: kaligrafii średniowiecznej - świeżo po ślubie, witrażu i płatnerstwa - w ciąży z Antkiem, a w tym roku - dla mnie pod dwóch latach nieobecności - na iluminatorstwo w stylu iroszkockich mnichów :-) Znaczy malowałam ja, a dzielny tata opiekował się Anią :-) Kto ciekaw, może zerknąć TU. Warsztaty prowadziła Basia Bodziony, koniecznie zajrzyjcie na jej stronę i zobaczcie, jakie cuda potrafi wyczarować. Nauka kaligrafii pod jej kierunkiem to czysta przyjemność. Natomiast od strony duchowej prowadził nas Ks. Roman, opiekun "Drogi Eliasza" i człowiek, który każdego potrafi podnieść na duchu jednym zdaniem , a jego konferencje w mig układają wiele spraw :-) 
Komentarze

Ola D. pisze…
Wspaniałe miejsce. Tez bym tak chciała. Kto wie, może kiedyś...

Popularne posty z tego bloga

Matka w sieci

Serce boli, ale to ja...
Może nie tak do granic zdrowego rozsądku, przecież tylko (?!) facebook i chustoforum, kilka ulubionych blogów, żadnych przecież pinterestów, instagramów i innych życiowych porównywarek, o których zabawnie, ale trafnie napisała Dagmara, kończąc takim oto zdaniem:
Kiedy nie gapisz się w ekran, właśnie wtedy NIC Cię nie omija.
A ja się tak często gapię... Wplątałam się jak w niewidzialną pajęczynę w to moje okienko na świat, moje kontakty towarzyskie. Moją drogę ucieczki do świata dorosłych ...Narzędzie do załatwiania różnych spraw, od zakupów po wnioski urzędowe.
Bo karmienie jest nudne i trwa długo. Kto karmił, ten wie. Wczoraj przeczytałam całą książkę z Igim u piersi.
Bo zabaw z dziećmi też można mieć dość. Nigdy nie miałam do tego serca...
Bo czas dla siebie też jest ważny, dla równowagi. Może za dużo go sobie przydzielam?
Jak w tym znaleźć złoty środek, nie przesadzić ani w jedną ani drugą stronę? Być obecną na 100%,  nie 24h, bo tak się nie da, ale proporcjon…

Wyzwanie Minimalistki - tydzień drugi

18-24 stycznia 2015

Dzień 8 Gotuję nową potrawę

Żeby nie było tak monotonnie w kuchni :-) Wertujemy książkę Pascala i Okrasy, wybór pada na eskalopki indycze w papilotkach. Polecam :-)
ORYGINALNY PRZEPIS

Ps. Wersja dla mnie z bulionem zamiast śmietany była dużo gorsza :( indyk był twardy i smakował jak wygotowane mięso z rosołu. Ziemniaki bez zapieczonego sera to też nie to :-)

Dzień 9 Tworzę listę marzeń...

...ale w głowie, nie mam ochoty ich spisywać. Różne są, od banalnych i aktualnych pod tytułem masaż i przespana noc, po takie z gatunku, których spełnienia nie oczekuję, bo to są takie marzenia do pomarzenia :-)
Jakoś nie widzę związku tego zadania z minimalizmem czy prostym życiem...

Dzień 10 Opuszczam swoją strefę komfortu

Wybieram się z dziećmi na spotkanie "klubu mam".
Czy było warto... Nie wiem. Zrobiłam coś innego, coś nawet wbrew sobie. Co dało mi to wyjście, poza zmęczeniem i ubytkiem 20 zł w portfelu? Merytorycznie nic, jak napisałam na drugim bogu. Nikogo nie pozna…

Desery dla mamy karmiącej skazańca białkowego :-)

Pomyślałam, że przygotuję sobie taką linkownię do sprawdzonych przy Ani przepisów, bo skaza lubi się w rodzinie powtarzać... Poza tym to bardzo smaczne przekąski, a tych nigdy za wiele, prawda? Może komuś się przyda.
Ps. Zauważyłam, że blog ostatnio zrobił się mocno kulinarny ;-)Uniwersalne muffinki

"Biszkopt" na bardziej wykwintne ciasto lub tort

Rozpustny tort czekoladowy, jeśli nie będzie uczulało kakao

Genialny murzynek karobowy

Bajaderki karobowe

Piszinger karobowy

Drożdżówka - raczej nie zawiedzie, bo pulchność zapewniają drożdże, nie jajka

Piernik

Przepisy z Pysznej diety nigdy mnie nie rozczarowały. Są proste, nie wymagają wyszukanych składników, jak czasem na innych blogach wegańskich.

Kruche ciasteczka lub ciasto, ewentualnie krucho-drożdżowe z owocami. Przepisy generalnie łatwo modyfikować, pomijając jajko i nabiał. Masło można zastąpić margaryną z każdego dyskontu (nie może zawierać masła lub serwatki), tudzież olejem - najzdrowiej.
Często robięTO 

Kremówka: ciasto francu…