Przejdź do głównej zawartości

Adidasy z wkładką

Wczoraj zainaugurowałam jesień wyjściem na aerobik. Żeby nie było mi smutno, znalazłam w bucie drewniany klocek :-) Jaki dziwny jest ten czas. Dalej czułam się jak studentka na w-fie, wyglądam pewnie podobnie, ale mięśnie już mają 10 lat więcej ;-) A najlepsze było to, że kiedy wróciłam, Ania spała! Ukłony dla Ł, świetnie się spisuje i nie wymięka jak ja, kiedy mała oprotestowuje naukę zasypiania bez cycusia...Serce matki nie nadaje się do takich eksperymentów...Gdybym nie była przekonana, że to dla dobra całej rodziny, dalej byłabym na każde zawołanie, oszczędzając jej najmniejszego stresu.


Dziś myślę o Antosiu w jego drugie "urodziny"

3 września sprzed dwóch lat pamiętam, jakby to było wczoraj, a jednocześnie mam świadomość upływu czasu. Układają się w mojej głowie: obrazy, wspomnienia, emocje, spotkani ludzie i tworzą mnie taką, jaka jestem. A jestem niesamowicie szczęśliwa i dziękuję Bogu za wszystko, co nas spotyka. Za to, że nas nie opuszcza w trudnych doświadczeniach, a zwłaszcza wtedy, kiedy straciliśmy Antka, bo to był dla mnie najtrudniejszy czas w życiu. Najgorsza noc przed indukcją porodu i najgorszy dzień, od którego nie można było uciec, choć autentycznie chciałam zamknąć oczy i obudzić się za kilka miesięcy. Musieliśmy się z tym zmierzyć, więc najlepszą strategią było po prostu zrobić to, odkładając myślenie na potem. Pamiętam, że do skurczów partych nawet czasem coś zażartowaliśmy, potem już było ciężko ale poszło szybko. Mogliśmy Antosia zobaczyć i pożegnać. Łaską dla mnie było to, że w ogóle nie czułam potrzeby, żeby się buntować. Płakać, owszem, tęsknić, pytać, ale otrzymaliśmy niesamowite wsparcie od wszystkich. Pewnie nawet nie wiem, ilu osobom zawdzięczamy siłę w tym czasie. Dzisiaj mogliśmy z autentyczną radością obchodzić dzień urodzin naszego pierworodnego w Krainie Życia, zastanawiając się, czy dostał torcik ;-) Zrobiliśmy z tej rocznicy rodzinne święto, poszliśmy na obiad i na mszę wieczorem. Mamy na pociechę śliczną, bystrą córeczkę, bez której nie wyobrażam sobie życia. Może bym dzisiaj spacerowała z ciemnowłosym dwulatkiem, ale nie wnikam, co by było gdyby. Tak jest idealnie, a zawsze będę powtarzać, ze mając Go po drugiej stronie bardziej będzie nam zależało, żeby się w końcu spotkać...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Matka w sieci

Serce boli, ale to ja...
Może nie tak do granic zdrowego rozsądku, przecież tylko (?!) facebook i chustoforum, kilka ulubionych blogów, żadnych przecież pinterestów, instagramów i innych życiowych porównywarek, o których zabawnie, ale trafnie napisała Dagmara, kończąc takim oto zdaniem:
Kiedy nie gapisz się w ekran, właśnie wtedy NIC Cię nie omija.
A ja się tak często gapię... Wplątałam się jak w niewidzialną pajęczynę w to moje okienko na świat, moje kontakty towarzyskie. Moją drogę ucieczki do świata dorosłych ...Narzędzie do załatwiania różnych spraw, od zakupów po wnioski urzędowe.
Bo karmienie jest nudne i trwa długo. Kto karmił, ten wie. Wczoraj przeczytałam całą książkę z Igim u piersi.
Bo zabaw z dziećmi też można mieć dość. Nigdy nie miałam do tego serca...
Bo czas dla siebie też jest ważny, dla równowagi. Może za dużo go sobie przydzielam?
Jak w tym znaleźć złoty środek, nie przesadzić ani w jedną ani drugą stronę? Być obecną na 100%,  nie 24h, bo tak się nie da, ale proporcjon…

Wyzwanie Minimalistki - tydzień drugi

18-24 stycznia 2015

Dzień 8 Gotuję nową potrawę

Żeby nie było tak monotonnie w kuchni :-) Wertujemy książkę Pascala i Okrasy, wybór pada na eskalopki indycze w papilotkach. Polecam :-)
ORYGINALNY PRZEPIS

Ps. Wersja dla mnie z bulionem zamiast śmietany była dużo gorsza :( indyk był twardy i smakował jak wygotowane mięso z rosołu. Ziemniaki bez zapieczonego sera to też nie to :-)

Dzień 9 Tworzę listę marzeń...

...ale w głowie, nie mam ochoty ich spisywać. Różne są, od banalnych i aktualnych pod tytułem masaż i przespana noc, po takie z gatunku, których spełnienia nie oczekuję, bo to są takie marzenia do pomarzenia :-)
Jakoś nie widzę związku tego zadania z minimalizmem czy prostym życiem...

Dzień 10 Opuszczam swoją strefę komfortu

Wybieram się z dziećmi na spotkanie "klubu mam".
Czy było warto... Nie wiem. Zrobiłam coś innego, coś nawet wbrew sobie. Co dało mi to wyjście, poza zmęczeniem i ubytkiem 20 zł w portfelu? Merytorycznie nic, jak napisałam na drugim bogu. Nikogo nie pozna…

Desery dla mamy karmiącej skazańca białkowego :-)

Pomyślałam, że przygotuję sobie taką linkownię do sprawdzonych przy Ani przepisów, bo skaza lubi się w rodzinie powtarzać... Poza tym to bardzo smaczne przekąski, a tych nigdy za wiele, prawda? Może komuś się przyda.
Ps. Zauważyłam, że blog ostatnio zrobił się mocno kulinarny ;-)Uniwersalne muffinki

"Biszkopt" na bardziej wykwintne ciasto lub tort

Rozpustny tort czekoladowy, jeśli nie będzie uczulało kakao

Genialny murzynek karobowy

Bajaderki karobowe

Piszinger karobowy

Drożdżówka - raczej nie zawiedzie, bo pulchność zapewniają drożdże, nie jajka

Piernik

Przepisy z Pysznej diety nigdy mnie nie rozczarowały. Są proste, nie wymagają wyszukanych składników, jak czasem na innych blogach wegańskich.

Kruche ciasteczka lub ciasto, ewentualnie krucho-drożdżowe z owocami. Przepisy generalnie łatwo modyfikować, pomijając jajko i nabiał. Masło można zastąpić margaryną z każdego dyskontu (nie może zawierać masła lub serwatki), tudzież olejem - najzdrowiej.
Często robięTO 

Kremówka: ciasto francu…