Przejdź do głównej zawartości

Wystarczająco perfekcyjna

Tak będę mówić w przyszłości...

Na razie wymówki nie mam ;-) Ania bałagani w normie dla swojego wieku, kilka razy dziennie zgarniam rzeczy  na miejsce i jest ok. Gorzej z takim prawdziwym sprzątaniem...Z fugami, osadami kamienia, mydła i tłuszczu: na płytkach w kuchni, na szafkach pod sufitem, drzwiczkach piekarnika, a nawet kloszu od lampy. Wszędobylski paskud...Z myciem okien tez jestem na bakier, z segregowaniem prania, czemu mąż zawdzięcza błękitny podkoszulek, a ja spodnie w ciapki. Lodówka nie była rozmrażana wieki. Że nie wspomnę o piwnicy. Tak więc - podsumowując - spojrzenie lodowatych oczu Perfekcyjnej Pani Domu zmiotłoby mnie w kąt razem z milionem okruchów nałogowo podjadanych ciasteczek. Dlatego jej nie zapraszam, a nawet nie śledzę perypetii w tv, bo primo:  nie mam, secundo: żeby się  nie frustrować. 

"Jak wiadomo, nikt nie czuje się dobrze w domu, po którym widać, że ktoś w nim mieszka. Dlatego należy wyeliminować z pola widzenia produkty spożywcze, ubrania i dziecięce zabawki, a najlepiej także zwierzęta, dzieci i partnera. Te trzy grupy kruszą, nie ścielą łóżek i nanoszą błoto. W dodatku ciężko im wytłumaczyć, że „warto żyć w czystym, pachnącym świeżością domu", a w innym nie."

Niech żyją dzieci i mężczyźni. Making memories, not mess.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Matka w sieci

Serce boli, ale to ja...
Może nie tak do granic zdrowego rozsądku, przecież tylko (?!) facebook i chustoforum, kilka ulubionych blogów, żadnych przecież pinterestów, instagramów i innych życiowych porównywarek, o których zabawnie, ale trafnie napisała Dagmara, kończąc takim oto zdaniem:
Kiedy nie gapisz się w ekran, właśnie wtedy NIC Cię nie omija.
A ja się tak często gapię... Wplątałam się jak w niewidzialną pajęczynę w to moje okienko na świat, moje kontakty towarzyskie. Moją drogę ucieczki do świata dorosłych ...Narzędzie do załatwiania różnych spraw, od zakupów po wnioski urzędowe.
Bo karmienie jest nudne i trwa długo. Kto karmił, ten wie. Wczoraj przeczytałam całą książkę z Igim u piersi.
Bo zabaw z dziećmi też można mieć dość. Nigdy nie miałam do tego serca...
Bo czas dla siebie też jest ważny, dla równowagi. Może za dużo go sobie przydzielam?
Jak w tym znaleźć złoty środek, nie przesadzić ani w jedną ani drugą stronę? Być obecną na 100%,  nie 24h, bo tak się nie da, ale proporcjon…

Filmoteka ociężałego człowieka ;)

Ostatnimi czasy zapisuję w notesiku, co ciekawego przeczytałam i obejrzałam, bo pamięć mam krótką i zapytana, co warto obejrzeć w wolny wieczór, popadam w czarną otchłań zaawansowanej sklerozy. Wymienię filmy, bo jeśli chodzi o książki, to leci półka nowości z biblioteki ;-)
Odkryciem tego roku jest dla mnie bezapelacyjnie Netflix. Abonament wykupiłam dla serialu "The Crown", który skończył mi się niestety daaaawno temu, niemniej jak potrzebuję, to zawsze coś znajdę ciekawego. A  sekcja "kids" jest moim codziennym wybawieniem...


Poza The Crown, z sentymentem obejrzałam "Ania, nie Anna" i cieszę się, że niedługo pojawi się kolejny sezon. Nienajgorzej oglądało mi się także "The Letdown" - serial u "urokach" początków macierzyństwa. Mocno grający stereotypami, ale faktycznie czerpiący zagadnienia wprost z życia młodych rodziców... Szczebelek wyżej wchodzi film "Tully", na który wybrałam się do kina. Tu już klimat odbiega od zab…

Wyzwanie Minimalistki - tydzień drugi

18-24 stycznia 2015

Dzień 8 Gotuję nową potrawę

Żeby nie było tak monotonnie w kuchni :-) Wertujemy książkę Pascala i Okrasy, wybór pada na eskalopki indycze w papilotkach. Polecam :-)
ORYGINALNY PRZEPIS

Ps. Wersja dla mnie z bulionem zamiast śmietany była dużo gorsza :( indyk był twardy i smakował jak wygotowane mięso z rosołu. Ziemniaki bez zapieczonego sera to też nie to :-)

Dzień 9 Tworzę listę marzeń...

...ale w głowie, nie mam ochoty ich spisywać. Różne są, od banalnych i aktualnych pod tytułem masaż i przespana noc, po takie z gatunku, których spełnienia nie oczekuję, bo to są takie marzenia do pomarzenia :-)
Jakoś nie widzę związku tego zadania z minimalizmem czy prostym życiem...

Dzień 10 Opuszczam swoją strefę komfortu

Wybieram się z dziećmi na spotkanie "klubu mam".
Czy było warto... Nie wiem. Zrobiłam coś innego, coś nawet wbrew sobie. Co dało mi to wyjście, poza zmęczeniem i ubytkiem 20 zł w portfelu? Merytorycznie nic, jak napisałam na drugim bogu. Nikogo nie pozna…