Przejdź do głównej zawartości

Opowieść o pokrewnych duszach, które spotkały się na chwilę
Od dwóch dni gra mi w głowie ścieżka dźwiękowa do "Once". Piękny film, który nie wiedzieć czemu zapamiętałam jako nudny.  Dlatego, kupiony w trójpaku, leżał kilka tygodni na półce. Ale może i dobrze - perełka została na koniec :-) To co mnie najbardziej urzeka w tym obrazie, to naturalność i pewna taka...subtelność? Nieobecna w produkcjach amerykańskich. 
On rzucony przez dziewczynę, grywa na deptaku tęskne ballady, ona ima się różnych zajęć, typowych dla imigrantów. Oboje niesamowicie wiarygodni  w swoich kreacjach, mimo, że nie są zawodowymi aktorami. A może właśnie dlatego... Dwóch samotnych ludzi odnajduje w sobie pokrewne dusze i podobną wrażliwość muzyczną. Muzyka zresztą odgrywa w tym filmie ważną rolę, dopełniając treść emocjami po brzegi. 
I taki szczegół, motyw dość niecodzienny w filmach z wątkiem romansowym: między bohaterami wyraźnie zawiązuje się nić sympatii. Po tej nitce na ogół zmierza się do bliskiej relacji. ale oboje wiedzą, że ich drogi się rozchodzą, on zaprasza ją do siebie na pożegnalne spotkanie, ona odmawia, mówiąc mu wprost: wiesz, że TO się stanie. Ostatecznie zgadza się, ale nie przychodzi. Postanawia odbudować więź z mężem, z którym praktycznie się rozstała, wyjeżdżając z córeczką do Irlandii. 
Na ogół filmowi bohaterowie dążą do szczęścia idąc za porywem serca. Tego, kto cię nie uszczęśliwia, nie rozumie po prostu się zostawia jak balast. Tutaj uczucia zostają poświęcone w imię pewnych wartości. Bardzo mi się to spodobało. 


Komentarze

Też mi się kilka razy zdarzyło, że coś odłożonego na bok, później wziętego tak bez przekonania i trochę "z braku laku", okazywało się niezwykłe. I myśli, jak człowiek mógł być tak głupi, że odłożył, ale że w sumie to dobrze, bo teraz jest. Gdzie kupiłaś ten zestaw? Naprawdę nabrałam ochoty:)
Marta pisze…
Mój mąż kupił bodajże w Mediamarkt w koszu z przecenami, nie jestem pewna. W zestawie były trzy filmy: dziwny Angela, bardzo kobiecy Karmel i własnie Once.

Popularne posty z tego bloga

Desery dla mamy karmiącej skazańca białkowego :-)

Pomyślałam, że przygotuję sobie taką linkownię do sprawdzonych przy Ani przepisów, bo skaza lubi się w rodzinie powtarzać... Poza tym to bardzo smaczne przekąski, a tych nigdy za wiele, prawda? Może komuś się przyda.
Ps. Zauważyłam, że blog ostatnio zrobił się mocno kulinarny ;-)Uniwersalne muffinki

"Biszkopt" na bardziej wykwintne ciasto lub tort

Rozpustny tort czekoladowy, jeśli nie będzie uczulało kakao

Genialny murzynek karobowy

Bajaderki karobowe

Piszinger karobowy

Drożdżówka - raczej nie zawiedzie, bo pulchność zapewniają drożdże, nie jajka

Piernik

Przepisy z Pysznej diety nigdy mnie nie rozczarowały. Są proste, nie wymagają wyszukanych składników, jak czasem na innych blogach wegańskich.

Kruche ciasteczka lub ciasto, ewentualnie krucho-drożdżowe z owocami. Przepisy generalnie łatwo modyfikować, pomijając jajko i nabiał. Masło można zastąpić margaryną z każdego dyskontu (nie może zawierać masła lub serwatki), tudzież olejem - najzdrowiej.
Często robięTO 

Kremówka: ciasto francu…

Przebłysk Piękna

Tak to tutaj zostawię, bo ogromne wrażenie wywarła na mnie ta praca Aleksandry Pulińskiej. Mogłabym dostać taką kartkę świąteczną :-)

Wyzwanie Minimalistki - tydzień drugi

18-24 stycznia 2015

Dzień 8 Gotuję nową potrawę

Żeby nie było tak monotonnie w kuchni :-) Wertujemy książkę Pascala i Okrasy, wybór pada na eskalopki indycze w papilotkach. Polecam :-)
ORYGINALNY PRZEPIS

Ps. Wersja dla mnie z bulionem zamiast śmietany była dużo gorsza :( indyk był twardy i smakował jak wygotowane mięso z rosołu. Ziemniaki bez zapieczonego sera to też nie to :-)

Dzień 9 Tworzę listę marzeń...

...ale w głowie, nie mam ochoty ich spisywać. Różne są, od banalnych i aktualnych pod tytułem masaż i przespana noc, po takie z gatunku, których spełnienia nie oczekuję, bo to są takie marzenia do pomarzenia :-)
Jakoś nie widzę związku tego zadania z minimalizmem czy prostym życiem...

Dzień 10 Opuszczam swoją strefę komfortu

Wybieram się z dziećmi na spotkanie "klubu mam".
Czy było warto... Nie wiem. Zrobiłam coś innego, coś nawet wbrew sobie. Co dało mi to wyjście, poza zmęczeniem i ubytkiem 20 zł w portfelu? Merytorycznie nic, jak napisałam na drugim bogu. Nikogo nie pozna…