Przejdź do głównej zawartości

Matka Życia

Mam taką współczesną ikonę, której niestety nie udało mi się odpowiednio sfotografować. 
Ale widać jej przesłanie:Maj w tradycji katolickiej jest miesiącem poświęconym Maryi. Cóż, z tradycyjnymi formami pobożności zdecydowanie mam pewien problem... Nie dla mnie monotonnie recytowany lub co gorsza śpiewany Różaniec, chociaż bardzo cenię tę modlitwę. Nie dla mnie tzw. nabożeństwa majowe, śpiewane z organistą, chociaż kilka dni temu odkryłam piękno tej litanii... po łacinie. To samo, ale nie tak samo...Polecam :-)
Nie dla mnie pielgrzymki, marsze, procesje. Czemu tak jest? Nie wiem do końca. Może jestem takim typem po prostu. Ale co chciałam powiedzieć: odkryłam drugie znaczenie określenia "stan błogosławiony" :-) Więcej się modlę :P 
Pewnie można zastosować także powiedzenie "kiedy trwoga to do Boga". Nie ukrywam, że tak też jest i to chyba naturalne. Kiedy tracimy nad czymś kontrolę, przypominamy sobie o fundamentalnych sprawach, o tym jak niewiele w gruncie rzeczy od nas zależy. Nie wiem, o czym myślą w takich sytuacjach ludzie niewierzący, ale ja zwracam się po prostu do Źródła mojego istnienia i szczęścia na tej ziemi. Po otuchę i pokój serca. A więź z Bożą Matką jakoś naturalnie wysuwa się na pierwszy plan.

Czy lubię być w ciąży? Nie za bardzo. I nie chodzi o to, że ciężko fizycznie znoszę ten stan, bo jest wręcz przeciwnie. Niedogodności są, ale w normie, nienaturalnie byłoby bez. Tylko jakoś tak dziwnie i znienacka kończyły się dwie poprzednie. Stąd mój strach. Nie znoszę nieprzewidywalności, choć  życie w sumie takie jest, a ciąża wybitnie. Nie wiem, czego się spodziewać, czy tym razem normalnie w terminie poczuję skurcze, odejdą wody, zawołam do Ł."chyba się zaczęło!" i pojedziemy do szpitala, jak to z reguły wyglądają porodowe historie:-) Takie mam marzenie...Urodzić siłami natury i dostać maluszka na brzuch bez limitów czasowych. A potem możliwie szybko wyjść do domu i zapomnieć o szpitalnej kolonii karnej. I zacząć kolejny rozdział, też absolutnie nieprzewidywalny :-)

To mój ulubiony w dzieciństwie obrazek Matki Bożej :-)
Do dziś mnie rozczula, bo nie ocieka złotem i przepychem, a Dzieciątko jest tak słodko przytulone...

Komentarze

Jestem z Tobą. Jestem z Wami. Kochani.
MamAnka pisze…
Niczego nie da się przewidzieć, ale życzę Ci tego z całego serca!

Popularne posty z tego bloga

Matka w sieci

Serce boli, ale to ja...
Może nie tak do granic zdrowego rozsądku, przecież tylko (?!) facebook i chustoforum, kilka ulubionych blogów, żadnych przecież pinterestów, instagramów i innych życiowych porównywarek, o których zabawnie, ale trafnie napisała Dagmara, kończąc takim oto zdaniem:
Kiedy nie gapisz się w ekran, właśnie wtedy NIC Cię nie omija.
A ja się tak często gapię... Wplątałam się jak w niewidzialną pajęczynę w to moje okienko na świat, moje kontakty towarzyskie. Moją drogę ucieczki do świata dorosłych ...Narzędzie do załatwiania różnych spraw, od zakupów po wnioski urzędowe.
Bo karmienie jest nudne i trwa długo. Kto karmił, ten wie. Wczoraj przeczytałam całą książkę z Igim u piersi.
Bo zabaw z dziećmi też można mieć dość. Nigdy nie miałam do tego serca...
Bo czas dla siebie też jest ważny, dla równowagi. Może za dużo go sobie przydzielam?
Jak w tym znaleźć złoty środek, nie przesadzić ani w jedną ani drugą stronę? Być obecną na 100%,  nie 24h, bo tak się nie da, ale proporcjon…

Wyzwanie Minimalistki - tydzień drugi

18-24 stycznia 2015

Dzień 8 Gotuję nową potrawę

Żeby nie było tak monotonnie w kuchni :-) Wertujemy książkę Pascala i Okrasy, wybór pada na eskalopki indycze w papilotkach. Polecam :-)
ORYGINALNY PRZEPIS

Ps. Wersja dla mnie z bulionem zamiast śmietany była dużo gorsza :( indyk był twardy i smakował jak wygotowane mięso z rosołu. Ziemniaki bez zapieczonego sera to też nie to :-)

Dzień 9 Tworzę listę marzeń...

...ale w głowie, nie mam ochoty ich spisywać. Różne są, od banalnych i aktualnych pod tytułem masaż i przespana noc, po takie z gatunku, których spełnienia nie oczekuję, bo to są takie marzenia do pomarzenia :-)
Jakoś nie widzę związku tego zadania z minimalizmem czy prostym życiem...

Dzień 10 Opuszczam swoją strefę komfortu

Wybieram się z dziećmi na spotkanie "klubu mam".
Czy było warto... Nie wiem. Zrobiłam coś innego, coś nawet wbrew sobie. Co dało mi to wyjście, poza zmęczeniem i ubytkiem 20 zł w portfelu? Merytorycznie nic, jak napisałam na drugim bogu. Nikogo nie pozna…

Desery dla mamy karmiącej skazańca białkowego :-)

Pomyślałam, że przygotuję sobie taką linkownię do sprawdzonych przy Ani przepisów, bo skaza lubi się w rodzinie powtarzać... Poza tym to bardzo smaczne przekąski, a tych nigdy za wiele, prawda? Może komuś się przyda.
Ps. Zauważyłam, że blog ostatnio zrobił się mocno kulinarny ;-)Uniwersalne muffinki

"Biszkopt" na bardziej wykwintne ciasto lub tort

Rozpustny tort czekoladowy, jeśli nie będzie uczulało kakao

Genialny murzynek karobowy

Bajaderki karobowe

Piszinger karobowy

Drożdżówka - raczej nie zawiedzie, bo pulchność zapewniają drożdże, nie jajka

Piernik

Przepisy z Pysznej diety nigdy mnie nie rozczarowały. Są proste, nie wymagają wyszukanych składników, jak czasem na innych blogach wegańskich.

Kruche ciasteczka lub ciasto, ewentualnie krucho-drożdżowe z owocami. Przepisy generalnie łatwo modyfikować, pomijając jajko i nabiał. Masło można zastąpić margaryną z każdego dyskontu (nie może zawierać masła lub serwatki), tudzież olejem - najzdrowiej.
Często robięTO 

Kremówka: ciasto francu…