Przejdź do głównej zawartości

A pięć lat temu...

...też było chłodno, jak dziś, choć to czerwiec i człowiek spodziewa się raczej słońca. Trzeba było Panu Młodemu uszyć naprędce podkoszulek z polaru, żeby nikt nie myślał, że głos trzęsie mu się z emocji ;-) Przejęta Panna Młoda zakluczyła przyszłą Teściową w mieszkaniu, brak zauważono dopiero przy błogosławieństwie ;-) Dekoracja home made odpięła się od maski samochodu i dumnie powiewała na wietrze w drodze do kościoła. Dalej już szło dobrze, acz nie bez wrażenia, że występujemy w uroczystym spektaklu na potrzeby rodziny. Bliższa sercu byłaby cichutka ceremonia w drewnianym górskim kościółku :-) Może w kolejną pięciolatkę odnowimy naszą przysięgę w pięknych okolicznościach przyrody, tymczasem wspominam minione lata na domowej kanapie. Mieliśmy być gdzie indziej, miało być romantycznie, ale dwie hospitalizacje wśród naszej ekipy wyjazdowej zmieniły nasze plany. Może to znak, że to nie był ten czas i miejsce, bo zdarzyło się na dzień przed wpłatą całej należności za wynajem domku...Śmiem twierdzić, że dobraliśmy się jak w korcu maku. Że jeszcze jesteśmy radośni i zapatrzeni :-) 
I mam nadzieję, że nie dożyjemy do reguły kamedułów * chyba, że będzie to milczenie pełne miłości i zrozumienia ;-)

Komentarze

Ł-apaczWiatru pisze…
a ja wręcz przeciwnie Kochanie - dla mnie oznacza to zrozumienie "bez słów"
A ja Wam życzę, abyście do reguły kamedułów jak najbardziej dożyli:). Umiejętność milczenia przychodzi z wiekiem i z małżeńskim stażem, a pogłębiająca się znajomość siebie nawzajem pozwala trwać przy sobie bez słów. O dobrych od dawna wiadomo i wystarcza spojrzenie, uścisk dłoni, objęcie. Złych nie warto wypowiadać, bo już wiadomo, że nie warto wciąż dochodzić swoich racji. Taka stara jeszcze nie jestem, ale wiem to od dziadka, od starszych ciotek. Młodość musi gadać, aby się dogadać, starość może już milczeć, bo się dogadała i rozumie. I jest jej z tym dobrze. Milczenie nie musi być wrogie. Może płynąć z pełnego porozumienia. A porozumienie płynie z małżeńskiego stażu. I Wam, i sobie życzę więc takiej starości, w której nie potrzeba już słów, aby się prawdziwie i głęboko rozumieć. Co nie znaczy, że są zabronione:). Tylko niekonieczne. A reguły milczenia w pewnych sytuacjach warto przestrzegać w każdym wieku. Ja nie umiem, co widać i słychać:)
Wiele uścisków, szczęścia i radości z dalszego wspólnego życia!!!

Popularne posty z tego bloga

Matka w sieci

Serce boli, ale to ja...
Może nie tak do granic zdrowego rozsądku, przecież tylko (?!) facebook i chustoforum, kilka ulubionych blogów, żadnych przecież pinterestów, instagramów i innych życiowych porównywarek, o których zabawnie, ale trafnie napisała Dagmara, kończąc takim oto zdaniem:
Kiedy nie gapisz się w ekran, właśnie wtedy NIC Cię nie omija.
A ja się tak często gapię... Wplątałam się jak w niewidzialną pajęczynę w to moje okienko na świat, moje kontakty towarzyskie. Moją drogę ucieczki do świata dorosłych ...Narzędzie do załatwiania różnych spraw, od zakupów po wnioski urzędowe.
Bo karmienie jest nudne i trwa długo. Kto karmił, ten wie. Wczoraj przeczytałam całą książkę z Igim u piersi.
Bo zabaw z dziećmi też można mieć dość. Nigdy nie miałam do tego serca...
Bo czas dla siebie też jest ważny, dla równowagi. Może za dużo go sobie przydzielam?
Jak w tym znaleźć złoty środek, nie przesadzić ani w jedną ani drugą stronę? Być obecną na 100%,  nie 24h, bo tak się nie da, ale proporcjon…

Wyzwanie Minimalistki - tydzień drugi

18-24 stycznia 2015

Dzień 8 Gotuję nową potrawę

Żeby nie było tak monotonnie w kuchni :-) Wertujemy książkę Pascala i Okrasy, wybór pada na eskalopki indycze w papilotkach. Polecam :-)
ORYGINALNY PRZEPIS

Ps. Wersja dla mnie z bulionem zamiast śmietany była dużo gorsza :( indyk był twardy i smakował jak wygotowane mięso z rosołu. Ziemniaki bez zapieczonego sera to też nie to :-)

Dzień 9 Tworzę listę marzeń...

...ale w głowie, nie mam ochoty ich spisywać. Różne są, od banalnych i aktualnych pod tytułem masaż i przespana noc, po takie z gatunku, których spełnienia nie oczekuję, bo to są takie marzenia do pomarzenia :-)
Jakoś nie widzę związku tego zadania z minimalizmem czy prostym życiem...

Dzień 10 Opuszczam swoją strefę komfortu

Wybieram się z dziećmi na spotkanie "klubu mam".
Czy było warto... Nie wiem. Zrobiłam coś innego, coś nawet wbrew sobie. Co dało mi to wyjście, poza zmęczeniem i ubytkiem 20 zł w portfelu? Merytorycznie nic, jak napisałam na drugim bogu. Nikogo nie pozna…

Desery dla mamy karmiącej skazańca białkowego :-)

Pomyślałam, że przygotuję sobie taką linkownię do sprawdzonych przy Ani przepisów, bo skaza lubi się w rodzinie powtarzać... Poza tym to bardzo smaczne przekąski, a tych nigdy za wiele, prawda? Może komuś się przyda.
Ps. Zauważyłam, że blog ostatnio zrobił się mocno kulinarny ;-)Uniwersalne muffinki

"Biszkopt" na bardziej wykwintne ciasto lub tort

Rozpustny tort czekoladowy, jeśli nie będzie uczulało kakao

Genialny murzynek karobowy

Bajaderki karobowe

Piszinger karobowy

Drożdżówka - raczej nie zawiedzie, bo pulchność zapewniają drożdże, nie jajka

Piernik

Przepisy z Pysznej diety nigdy mnie nie rozczarowały. Są proste, nie wymagają wyszukanych składników, jak czasem na innych blogach wegańskich.

Kruche ciasteczka lub ciasto, ewentualnie krucho-drożdżowe z owocami. Przepisy generalnie łatwo modyfikować, pomijając jajko i nabiał. Masło można zastąpić margaryną z każdego dyskontu (nie może zawierać masła lub serwatki), tudzież olejem - najzdrowiej.
Często robięTO 

Kremówka: ciasto francu…